Thread lifting

Vložte svůj text...

Jedná se o miniinvazivní metodu k vypnutí problematických partií pomocí jemných mezonití, které se vpravují tenkou jehličkou do povolených tkání. Kolem mezonití vniká nová vlastní kolagenová síť, která přetrvává i po jejich rozpadu a výsledně vede ke zpevnění a vypnutí ochablé pokožky a zjemnění vrásek.
Aplikace nití kolmo ke směru svalových vláken poskytuje relaxační účinek podobný botulotoxinu, naopak jejich zavedení podél směru svalových vláken pokožku vypíná. Výhodou materiálu je jeho naprostá neviditelnost, proto jej lze použít i u pacientů s tenkou, jemnou nebo povislou pokožkou.

Vlákna jsou na bázi polydioxanu (PDO) - jsou plně biokompatibilní s tkáněmi organismu, nevyvolávají alergické reakce, ani výraznější otoky, niť se úplně bezpečně vstřebává během 180 - 240 dnů. Účinek aplikace vláken je dlouhodobý, přetrvává od 6 měsíců do 2 let v závislosti na množství aplikovaného materiálu, na typu pokožky, na oblasti, v níž byl aplikován a na síle vláken.
Samotný zákrok je téměř nebolestivý, provádí se po předchozím nanesení znecitlivějícího krému. Po zákroku je vhodné udržovat klidový režim, otok a stopy v místě zaváděných nití vymizí v průběhu několika hodin až dnů. V průběhu 2-3 týdnů je vhodné se zdržet nadměrné mimiky, masáží v místě aplikace, návštěvy sauny a veřejného koupaliště či aktivního cvičení ve fitnessu. Nenanášet make-up po dobu 2-4 dnů. Při pobytu na slunci doporučujeme použít krém s ochranným faktorem.

Po zákroku mohou přetrvávat několik dní hematomy, červené skvrny, otoky, bolest, suchá pokožka a nepatrné brnění v místech vpichů.

Možnost kombinace s dalšími metodami - výplně kyselonou hyaluronovou, ošetření botulotoxinem, mikrojehličkování, chemický peeling (s určitým odstupem). Tato metoda nevyžaduje speciální přípravu před aplikací.

Kontraindikace: těhotenství, infekční onemocnění (např. chřipka), zánětlivý proces v místě aplikace ( i akné), náchylnost k tvorbě hypertrofických a keloidních jizev, některá krevní onemocnění, nádorová onemocnění, psychické poruchy

Cena - od cca 4000,- Kč, celý obličej od cca 10000,- Kč.